اختتاميه تجلي اراده ملي با طعم اعتراض – دانلود آهنگ جدید

روزنامه اعتماد: پنجشنبه ٣ اسفند ماه بخش تجلی اراده ملی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در قدیمی‌ترین سینمای شهر آبادان – بریم- باشگاه نفت به سکانس پایانی رسید
او همچنین از زیبایی موسیقی فیلم «ماهورا» که ستار اورکی ساخته تمجید کرد و افزود: «قطعا موسیقی فیلم «ماهورا» وابسته به تصویر است، بعدها نمی‌توانیم این موسیقی را با سوت بزنیم برخلاف فیلم‌هایی که موسیقی‌شان تمام می‌شود با سوت می‌توان آن موسیقی را زد.»

این مراسم با حضور رییس سازمان سینمایی محمدمهدی حیدریان و دبیر جشنواره ابراهیم داروغه‌زاده و جمعی از مسوولان محلی استان خوزستان و شهرآبادان حضور داشتند و البته جای خالی هنرمندان و تقریبا نیمی از برگزیدگان از جمله جواد عزتی، بهرام توکلی، کیوان مقدم، ابراهیم حاتمی‌کیا و احمدرضا معتمدی برای دریافت جوایز به چشم می‌خورد. بطوری‌که جواد عزتی برنده آن شب در مراسم حضور نداشت. محمدرضا شهیدی فر در سخنانی گفت که اگر آقای عزتی می‌دانست این‌همه جایزه می‌گیرد حتما در مراسم حاضر می‌شد.

مراسم اهدای جوایز بخش اراده ملی هم همچون اختتامیه جشنواره فیلم فجر بی‌حاشیه نبود؛ داریوش ارجمند که دیپلم افتخار و جایزه نقدی به ارزش صد میلیون ریال برای بازی در فیلم «ماهورا» دریافت کرد، بعد از دریافت جایزه خود از اینکه در جشنواره امسال بازی ساعد سهیلی مورد بی‌مهری قرار گرفته گلایه کرد و بعضی اظهارنظرها در مورد حضور زیاد این بازیگر در جشنواره امسال را نادرست دانست و گفت: «اجازه دهیم جوانان حضور داشته باشند. بسیاری از کسانی که هر سال در جشنواره فیلم فجر جایزه می‌گیرند، ادای بازیگری را درمی‌آورند و من به‌واسطه تخصصی که در رشته بازیگری دارم، می‌توانم این موضوع را ثابت کنم. نمی‌گویم آنها بد هستند اما جای گله است. به داوران و تصمیم‌شان احترام می‌گذارم؛ اما ساعد سهیلی یکی از بهترین بازیگران است.»

روح‌الله حجازی نیز بعد از دریافت دیپلم افتخار و صد میلیون ریال جایزه نقدی در سخنانی از ساعد سهیلی دفاع کرد. مجری مراسم محمدرضا شهیدی فر هم در این مراسم گفت که ساعد سهیلی در اکثر فیلم‌های جشنواره حضور داشت. روح‌الله حجازی این سخنان مجری را به صحبت‌هایی که در طول جشنواره فیلم فجر به حضور بالای ساعد سهیلی ارتباط داد و گلایه کرد که باکیفیت بازی یک بازیگر اینگونه برخورد نکنیم. او همچنین گفت: «گلایه‌های خود را از جشنواره با دکتر داروغه‌زاده در میان گذاشتم و از این به بعد هم به او می‌گویم. از همه می‌خواهم که در زمان اکران به دیده شدن فیلم‌هایی نظیر «اتاق تاریک» کمک کنند. او همچنین اشاره کرد که ما هم می‌توانیم برای خارج مرزها – آن‌طرف – فیلم بسازیم یا به سمت فیلم‌های کمدی کشیده شویم اما این کار را نمی‌کنیم و تلاش می‌کنیم فیلم‌هایی با طرح موضوعات دغدغه‌مند و دربرگیرنده مشکلات بسازیم.»

در این مراسم فیلم «تنگه ابوقریب» با دریافت هفت جایزه در بخش تجلی اراده ملی فیلم فجر بیشترین جوایز را به خود اختصاص داد و ساعد سهیلی هم برای بازی در فیلم «ماهورا» جایزه دریافت کرد.

بخش تجلی اراده ملی بعد از سه سال وقفه دوباره به جشنواره فجر بازگشت، این بخش از حدود یک دهه قبل فعالیت خود را در جشنواره فیلم فجرآغاز کرده بود. جوایز این بخش را وزارتخانه‌ها‌، سازمان‌های خصوصی و دولتی تقبل کرده‌اند و هیات داوران آثار برگزیده خود را از میان ۲۵ فیلم بخش مسابقه انتخاب و به بهترین فیلم‌ها جوایز ویژه اهدا کردند.

روزنامه اعتماد: پنجشنبه ٣ اسفند ماه بخش تجلی اراده ملی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در قدیمی‌ترین سینمای شهر آبادان – بریم- باشگاه نفت به سکانس پایانی رسید.

شاید این جوایز را بتوان دلجویی از هنرمندان بخش مستند و انیمیشن دانست که در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر دست خالی برگشتند و اعتراض‌های زیادی به این بی‌توجهی صورت گرفت. بعد از پایان جشنواره فیلم فجر از آنجایی که به دو بخش مستند و انیمیشن سیمرغی تعلق نگرفت، سازمان سینمایی در مراسم تجلی اراده ملی با اهدای جوایزی به فیلم‌های مستند و انیمیشن حاضر در جشنواره تلاش کرد به نوعی از صاحبان این آثار و سینمای مستند و انیمیشن دلجویی کرده باشد. به‌طوری که این سازمان در سه بخش با تندیس و دیپلم افتخار به مستند «بانو قدس ایران» اثر مصطفی رزاق‌کریمی، تندیس و دیپلم افتخار به انیمیشن «فیلشاه» هادی محمدیان و حامد جعفری، همین‌طور تندیس و دیپلم افتخار به فیلم مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» رضا فرهمند اهدا کرد و نکته جالب اینکه برگزیدگان این بخش‌ها هم در مراسم حضور نداشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *